مجموعه جدید! با استفاده از این کوپن 20 تومان تخفیف بگیرید
0
Days
0
Hours
0
Minutes
0
Seconds

Ajukahjustus võib hapnikuvaeguse tõttu tekkida umbes viie pärast

Ajukahjustus võib hapnikuvaeguse tõttu tekkida umbes viie pärast

Kuna kooli vannitoad asetavad inimesed oma kõige haavatavamatesse suletud ja intiimsesse ruumi, on nad eriti vastuvõtlikud üleastumiste ja rikkumiste ettepanekutele. Selles osas on vannitoaüleste vaidluste argumentidel pikk genealoogia, mis peegeldavad muutuvaid arusaamu normaalsest kehast ja käitumisest. Lõppkokkuvõttes on kõik kasutanud kooli vannituba, kuid keegi ei kontrolli täielikult, mis neis toimub. Kuna praegused vaidlused vannitoas jätkuvad, jätkub ka võitlus kontrolli eest.

See artikkel näib olevat Objektitundide viisakus.

Esimesena saabus vastsündinu pea. Sellele oleks pidanud järgnema õlg, kuid see asetati kindlalt ema häbemeluu taha. Beebi pea tegi kohaletoimetamisel „kilpkonna märgi”, raputades tagasi, nagu tahaks ta ema tuppe tagasi tõmbuda.

“Õla düstoonia!” hüüdis sünnitusarst.

Bostoni Beth Israel Deaconessi meditsiinikeskuse sünnitusabi meeskond asus tegutsema. Mõne sekundi jooksul olid toas täiendavad õed; vähem kui minuti pärast seisid kõrval ka teised arstid. Kaks õde painutasid ema jalgu õrnalt tahapoole. Samaaegselt asetas teine ​​õde sünnitusvoodi kõrvale väljaheite, valmistudes lapse õlga küljele lükkama, et see välja tõrjuda.

“Kaks minutit,” hüüdis üks õdedest, tuletades meelde, kui kaua meeskond oli tööl olnud. Ajukahjustus võib hapnikuvaeguse tõttu tekkida umbes viie pärast.

Kakskümmend sekundit hiljem oli see läbi. Laps libises välja, nabanöör lõigati läbi ja imik anti kahele lastearstile. Laps oli peagi ema süles.

Tüsistused, nagu õla düstoonia, on sünnitusabis haruldased. Isegi kui need tekivad, läheb emadel ja imikutel valdavalt hästi. See kõlab nagu õnnistus, kuid tegelikult on see juba ammu olnud põllu kõige ohtlikum needus. Sünnitusmeditsiin on nagu lennundus: nagu isegi kõige hullemad lennufirmad lähevad aastaid ilma krahhita, võivad ka kõige kavalamad haiglad minna hooletuid haiglaid aastaid, ilma et ema või laps sureks või oleks tõsiselt vigastatud. Kuid need haruldased katastroofid liidavad kokku: 1990. aastal oli emade suremus Ameerika Ühendriikides veidi üle ühe 10 000 -st – võrdne paljude Ida -Euroopa riikidega, kuid umbes kahekordne „ohutumates” riikides, näiteks Kanadas.

Suuresti selle statistilise probleemi tõttu liitusid sünnitusabi meditsiinilise ohutuse liikumisega hiljem kui enamik teisi erialasid. Menetluste muudatused ja koolitusalgatused, mille eesmärk on haruldaste kliiniliste vigade vähendamine, tõenäoliselt statistilist paranemist ei too, seega on ohutuspõhimõtete järgimine sageli nõudnud usu hüpet.

Kui sünnitusabi on viimase kümnendi jooksul järele jõudnud – ja selle kohta on tõendeid -, on see suuresti tingitud arsti tööst, kes oli valmis hüppe tegema.

* * *

Arstid nõuavad koolitusega tõendeid selle kohta, et uus ravi on parem, enne kui nad on valmis vanast viisist loobuma. Kui aga “paremat” on raske mõõta, võib tõenditel põhinev standard edusamme takistada, hoolimata sellest, mida terve mõistus soovitab. Arst, kes pakub välja uue viisi kopsupõletiku raviks, võib mõistlikult eeldada, et suudab aasta või kahe jooksul mõõta selle edukust. Sünnitusabi puhul võib kuluda kümme aastat, et näha sekkumise mõju, mille eesmärk on vähendada sellist harvaesinevat sündmust nagu ema surm.

Seal, kus teadus pooleli jäi, rakendas Clark oma tervet mõistust.

Steve Clark, õues armastav arst Wisconsinist, õppis 1970ndate lõpus ja 1980ndate alguses Lõuna-California ülikoolis sünnitusabi ja günekoloogia alal, majanduslikult eraldatud meditsiini ajastul. Vaesed ja kindlustamata rasedad naised, kellest paljud olid sisserändajad Mehhikost ja Kesk -Ameerikast, suunati USC -sse, kus Clark ja tema kolleegid õppisid hoolitsema malaaria, kõhutüüfuse ja aeg -ajalt mullkatku põdevate patsientide eest, aga ka paljude teiste meditsiiniliste haiguste eest. Ameerika Ühendriikides harva esinevaid tingimusi.

Selle kogemuse katsepõhine olemus on tänapäeval laialdaselt tunnustatud kui ebaeetiline, sest vaesed patsiendid said suurema osa oma praktilisest hooldusest järelevalveta praktikantidelt. See aga muutis Clarki erakordselt pädevaks sünnitusarstiks. Peagi tõusis ta läbi Utah’s Intermountain Health Systemis juhtivate rollide seeria. Seal kohtus ta patsiendiohutuse liikumise juhi Brent Jamesiga, kes ehitas riiklikku mainet, sundides kolleege hoolitsema sama seisundiga patsientide eest samal viisil-isegi kui teaduslikud tõendid standardravi eeliste kohta olid olemas. puudulik zenidol tõesti toimib.

Clark võttis selle strateegia kasutusele ja rakendas seda sünnitusabis. Ta pani oma kolleegid töötama nende haruldaste tüsistuste ennetamise nimel, mis olid kangekaelselt püsivad, kuna need sattusid statistilise ebaselguse valdkonda. Näiteks varajased valikulised sünnitused, kus sünnitusarstid otsustasid meditsiinilise vajaduse asemel sünnitust esile kutsuda või mugavuse huvides opereerida, põhjustasid vastsündinute tüsistuste riski peaaegu märkamatult. Enne kui Clark ja teised selle probleemiga tegelesid, oli ebaselge, et tarbetute valikuliste sünnituste vältimine parandaks vastsündinute tulemusi.

Seal, kus teadus pooleli jäi, rakendas Clark oma suurest kogemusest tulenenud oma tervet mõistust ja nõudis seejärel, et tema kolleegid järgiksid protokolli.

Aregon Caughey, Oregoni terviseteaduste ülikooli sünnitusabi ja günekoloogia osakonna juhataja ning juhtiv sünnitusabi uurija, tuletab meelde, kuidas Clark standardis oksütotsiini kasutamise. Ravimit kasutatakse tavaliselt sünnituse ajal, et aidata emaka kokkutõmbumist, kuid see võib olla ohtlik, kui seda kasutatakse liiga suurtes annustes. “Ta viitsis protokolli kirja panna,” ütleb Caughey, “ja siis oli tal õigus panna kõiki seda järgima.”

* * *

90 -ndate aastate lõpuks märgati Clarki taktikat ja tulemusi sünnitusabikogukonnas, kuid see, mis tõepoolest kiirendas vastuvõtmist, oli 1999. aasta Meditsiiniinstituudi aruanne, milles soovitati igal aastal 98 000 ameeriklast, kes surevad ennetatavate haiglavigade tõttu. 2004. aastal palus Ameerika Ühendriikide haiglakorporatsioon Clarkil juhtida oma sünnitusabi ohutusprogrammi kõigi 115 sünnitusprogrammi jaoks, mis moodustab ligikaudu 220 000 sünnitust aastas või ligikaudu 5 protsenti Ameerika Ühendriikide sünnitustest. See andis Clarkile piisavalt volitusi, et ta saaks hakata oma poliitika tulemusi mõõtma, ning järgnevatel aastatel hakkas ilmnema selle usuhüppe teaduslik valideerimine.

Iga kuu saatis HCA talle andmed oma sünnitusüksuste kohta ja Clark uuris neid, otsides haiglaid, mis olid kõrvalekalded. Seejärel istus ta lennukisse ja vaatas läbi haiglakaardid, et leida patsientide valim, kelle seisund oli tema tähelepanu juhtinud. „Kolmandikul juhtudel olid probleemiks halva kvaliteediga andmed; kolmandik ajast oli probleemile täiesti hea seletus; ja kolmandik ajast oli midagi, mis tuli parandada, ”ütleb Clark, kes on praegu Houstoni Baylori meditsiinikolledži teaduskonnas.

Emade suremus on Ameerika Ühendriikides endiselt kõrgem kui enamikus teistes jõukates riikides.

Probleemide lahendamine hõlmas mitmeid olulisi ohutuspõhimõtteid, millest oli saanud mänguraamat Intermountainis ja mujal. Esiteks, kvantifitseerige probleem ja laske arstidel ja õdedel ise oma andmed üle vaadata. Teiseks kaasake protsessi kohalikud mõjutajad – näiteks kohaliku haigla osakonna juhataja. Kolmandaks, kavandage võimalikult hea sekkumine, ilma et peaksite olema täiuslik, ja seejärel korrake probleemide ilmnemisel. Lõpuks lubage arstidel teatud juhtudel loobuda, et nad ei tunneks, et ohutusprogrammi kurku surutakse.

Näiteks oli 2006. aastaks hästi teada, et USA rasedate peamine tapja oli kopsuemboolia, verehüüve, mis tavaliselt liigub jalgadest kopsudesse. Kuid naised, kellel tehti keisrilõige, kandsid oma jalgadel harva täispuhutavaid mansette, mida enamik patsiente operatsiooni ajal kannavad, et vältida trombide teket. Clarkil puudusid avaldatud andmed, mis näitaksid, et mansettid takistavad spetsiaalselt keisrilõike saanud naiste hüübimist – trombid on piisavalt haruldased, et sellist uuringut oleks statistiliste piirangute tõttu peaaegu võimatu läbi viia, kuid ta arvas, et see oleks mõistlik lähenemine. Eelneva seitsme aasta jooksul oli HCA kaotanud seitse ema trombide tõttu; tema soovitusele järgnenud kuus aastat kaotas HCA ainult ühe.

* * *

2004. aastal alanud kümnendil viis Clarki lähenemisviis käputäie teiste sünnitusabipraktikate, sealhulgas tavaliste, kuid aeg -ajalt ohtlike ravimite protokollide standardimisele. Tema ja tema kolleegid aitasid HCA-l vähendada emade suremust 6,4-ni 100 000 elussünni kohta-poole riigi keskmisest-ning vähendada kohtuasjade arvu ja HCA ja HCA arstide makstavate kohtuvaidlustega seotud kahjude summat. Riiklikud sünnitusorganisatsioonid võtsid kiiresti vastu HCA lähenemisviisi trombide ennetamisele ja sellest on nüüd saanud USA hooldusstandard.

“Töö, mida Steve HCA -s tegi, mõjutas otseselt uskumatult palju naisi ja nende lapsi, vähendades tüsistuste arvu,” ütleb Gary Hankins, Texase ülikooli meditsiiniosakonna Galvestoni sünnitusabi ja günekoloogia osakonna juhataja.

Emade suremus USA -s on endiselt kõrgem kui enamikus teistes jõukates riikides, kuid sellised näited nagu HCA näitavad, et välditavate haruldaste katastroofide vähendamiseks on olemas meetodid.

Nagu mansetid ja oksütotsiini kontrollnimekiri, rakendati Bostoni sünnitusarstide kasutusel olnud õla düstocia protokoll – tegelikult sai see vajalikuks – enne kui teaduslikud tõendid näitasid, et see üldse aitas. Mitmed muud meditsiinivaldkonnad näitasid, et järjekindel praktika toob kaasa paremaid tulemusi. Aastaid pärast seda, kui Steve Clark nõudis Intermountainis ja HCA -s järjepidevust, jõudsid uuringud arusaamani: järjepidevus aitab ka emasid ja imikuid.

Lõuna -Ameerika toidud on USA üks keerulisemaid, keerulisemaid ja vastuolulisemaid kööke. See on piirkond, kus kultuuride ja kulinaarsete traditsioonide monumentaalne segunemine andis võimaluse riigi ühele karistavamale ja kahjustavamale monokultuurile; kus vägivallast ja orjusest sündinud toit viis maitsvate ja toitainerikkate roogade juurde. See on ka piirkond, mis kattis laudlina hooajaliseks, talust lauale einestamiseks ja ka kiirtoiduks. Selles episoodis viivad autorid Michael Twitty ja John T. Edge, kaks riigi juhtivat häält lõunamaise toidu osas, kuulajad ringkäigule läbi nende ühise ajaloo.

Peakokk Michael Twitty, raamatu „Cooking Gene: A Journey through African-American Culinary History in the Old South” autor, kirjeldab lõunat esimestel sajanditel pärast eurooplaste saabumist kui „pimestavat uut toidumaastikku”-sellist, mida varem poleks olnud. 1502, esimene dokumenteeritud ülevaade orjastatud aafriklasest, kelle eurooplased viisid Põhja -Ameerikasse. Kagurannikul segunesid põlisameeriklased oma põlisrahvaste taimede ja kulinaarsete traditsioonidega eurooplastega, kes olid kodust põllukultuure toonud, ja orjadega kogu Lääne -Aafrikast, kes isegi aheldatuna salakaubad üle ookeani viisid. Just need aafriklased, kes orjastatud põllumeeste ja kokadena segasid oma mitmekesiseid kulinaarseid ja põllumajanduslikke traditsioone ümbritsevate inimeste traditsioonidega, et luua täiesti uus köök – selline, mille kirjeldamiseks „inimesed pidid leiutama täiesti uue keele”, Twitty rääkis meile.

Kui Twitty uurib lõunaosas orjapidamise sügavalt juurdunud pärandit Ameerika toiduainete kujundamisel, siis John T. Edge, Southern Foodways Alliance’i direktor ja uue raamatu The Potlikker Papers: A Food History of the Modern South autor, toob lähiajaloo lõunamaised toidud teravasse fookusesse. Edge jutustab lugusid lõunaosa innovatsioonist ja ettevõtlusest, mis viisid kaasaegse kiirtoiduni, ning lõunaosade loovusest, mida juhivad taaskord aafrika-ameeriklased, ning mis sillutasid teed tänapäeva toidu sõltumatuse liikumisele, aga ka stiilile. hooajaline, kokkade juhitav peen söögikoht, mida sageli nimetatakse “uueks ameeriklaseks”. Nagu Edge märgib, leidis Alice Waters, keda sageli peeti sellise köögi emaks, inspiratsiooni 1970. aastate Virginia maapiirkonnas kasvanud kokast Edna Lewis. “Me kuuleme liiga sageli Paula Deeni (teiste selliste roogade hulgas friteeritud makaronide ja juustu poolest tuntud telenägu) sarnastest inimestest, aga mitte piisavalt sageli Edna Lewise sarnastest,” ütles Edge.

Selles episoodis aitavad Twitty ja Edge seda valesti parandada, rääkides loo, mis uurib seost kuningas Cottoni ja tänapäevaste toidukõrbete vahel ning ulatub kuulsast hääleõiguslasest aktivistist Fannie Lou Hameri seapangast kuni ajakirja Southern Living püüdluslehtedeni. Kuulake, et teada saada, miks lõunamaa toidu ajalugu on palju keerulisem kui tänapäeva stereotüübid küpsistest ja kastmest, mida te arvate – ja miks peaks selle tulevik meile kõigile oluline olema.

See artikkel näib olevat Gastropodi viisakalt.

Vahetult pärast seda, kui ta arreteeriti esmaspäeval Floridas oma kodu lähedal alkoholijoobes juhtimise eest, avaldas golfilegend Tiger Woods avalduse, milles ütles, et vahejuhtum oli tingitud ootamatust reaktsioonist ettenähtud ravimitele, mitte alkoholile. Politsei dokumentide kohaselt puhus ta .000 alkomeetrit ja oli oma autos magama jäänud.

Sellega on Tiger Woodsist saanud murettekitava üleriigilise trendi kõige teravam näide: narkojoobes juhtimine on tõusuteel ja esmakordselt on surmaga lõppenud õnnetustes osalenud inimeste süsteemides tõenäolisemalt narkootikumid kui alkohol.

Kubernerite maanteede ohutuse ühingu ja alkoholivastutuse edendamise sihtasutuse aprillis avaldatud aruandes leiti, et surmavalt vigastatud juhtide kehas leidub nii ebaseaduslikke kui ka retseptiravimeid-see on hea andmeallikas, kuna neid testitakse sagedamini kui autojuhte surmaga lõppenud õnnetustes-umbes 43 protsenti ajast. Vahepeal leiti alkoholi, mis ületas lubatud piiri, vaid 37 protsendil juhtidest.

See on järsk pööre 2005. aastast, mil alkohol oli suurim süüdlane, avastati 41 protsendil liiklussurmadest, võrreldes vaid 28 protsendiga uimastite puhul, nagu teatas Reuters.

Retseptiravimite mõju all sõitvate inimeste arv on viimastel aastatel suurenenud. Äsja avaldatud uuringust selgus, et 20 protsenti autojuhtidest oli viimase kahe päeva jooksul kasutanud retseptiravimeid-enamasti rahusteid, antidepressante ja valuvaigisteid.

Kuid mitmete uuringute kohaselt on autojuhtide kõige levinum narkootikum marihuaana. Kubernerite maanteede ohutuse assotsiatsiooni aruandes oli üle kolmandiku leitud narkootikumidest mingisugune marihuaana. Suuruselt teine ​​kategooria oli mingi amfetamiin, 9,3 protsenti.

Riikliku maanteeliikluse ohutuse ameti värskeim uuring näitas, et nädalavahetustel, öösel sõitjate osakaal, kes kasutasid ebaseaduslikke narkootikume, kasvas 12,4 protsendilt 2007. aastal 15,1 protsendile 2013. aastal ja retseptiravimeid kasutavate inimeste osakaal tõusis 3,9 protsendilt 4,9 protsendile. Suurim kasv oli THC -de kasutamisel autojuhtidel: 2007. aasta uuringus „oli 8,6 protsendil nädalavahetusel öösel sõitjatest THC -positiivne (kombineeritud suukaudse vedeliku ja/või vereanalüüside põhjal), samas kui aastatel 2013–2014 [uuring] , 12,6 protsendil nädalavahetuse öistest autojuhtidest oli THC -positiivne, mis on 48 protsenti rohkem. ” Ka selles uuringus oli marihuaana levinum narkootikum kui alkohol.

Related Posts

decreased libido on antidepressents after losing weight how to make a woman sexually active online pharmacy overnight shipping does masterbatuon decrease the growth rate of penis growth does penis pills work injection into penis for enlargement make penis head bigger taking two birth controls pills day after sex 6 inch erect penis testosterone booster acne phalogenic exercises blood pressure and viagra sleeping pills sex iama penis drug pills average sized penus penis sleeve extension testosterone building diet best online male enhancement pills male enhancement electrocution adderall erectile dysfunction bluelight what type of male enhancement can a diabetic take penis enlargement pe extender proper penis pumping technique for penis growth penis enlargement surgery thailand deer antler velvet and penis growth powerzen review small zit like growth base of penis loss of libido in pregnancy human beings drive for sex bible does the bathmate actually work help wife increase sex drive lidocaine powder amazon what is extenze original formula what supplements can i take to lower my sex drive strong medicine full episodes extenze on ebay copaxone erectile dysfunction best oral sex methods type erectile dysfunction sleep effect on erectile dysfunction does obesity affect erectile dysfunction are volume pills caffein free scalp psoriasis treatment alcohol high sex drive bigest human penis in the world forta for men gnc penis head orgasm forte male enhancement penis health direction how to get prescription for finasteride suppliments for sexual health astaxanthin decreased libido does viagra make you bigger and last longer need an erection pictures of ejaculating penis vitamin and male enhancement industry 2019 platinum xt 1000 wholesale male sex pills can a testosterone booster make an iud not working loss of sex drive after pregnancy world best weight loss product hemp milk keto diet most popular diet pills over counter management tip of the day do diet pills make you horny dit program diet pills guys use at edm concerts what time to take keto pills diabetes medication weight loss how many grams of fat should you eat on a keto diet does raspberry ketones really work easy good things to eat for keto diet supplements and vitamins for weight loss keto diet bloating how to lose weight really fast in one day quick natural weight loss losing one pound a week foods for protein in keto diet daily meal plan to lose belly fat keto diet app bullet proof coffee can i eat sauerkraut on a keto diet does keto slim rx work need more protein on my keto diet but how how to lose wieght quick physical activity on keto diet best eating plan to lose weight is sota wegith loss keto diet what to do before you start the keto diet weightlifting to go along with keto diet hyperglycemic and keto diet is bulletproof diet keto intro to a keto diet body adjusting to keto diet keto diet green supplement keto diet stuffed steak with spinach lettuce and cream cheese weight loss pills white with blue specks atkins diet compare to keto keto diet coffee mate sugar free creamer vegetarian keto diet recipies skinny bee diet pills ingredients diyetler listesi avesil diet pills mayo clinic fasting keto diet for running shark tank video on maxwell keto pills best time to tske easy forte diet pills thermogenic vs fat burner keto diet meal plancheap monique weight loss pills diet pills prescribed online zi xiu tang bee pollen weight loss pills reviews bph and keto diet weight loss pills to take to help get pregnant can you have coconut oil on the keto diet amphetamine weight loss pills article alcohol for keto diet pills that speed up metabolism for weight loss prebiotics walmart easy 100 weight loss pills reviews